Profesjonalna wycena starych monet

Monety, które były w obiegu kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu mogą być wartościowe. Jednak trzeba mieć na uwadze, że ich wartość może być bardzo zróżnicowana i zależy od wielu czynników – nie tylko od wieku. Dlatego też tak kluczowa jest profesjonalna wycena monet, którą oferujemy Państwu w naszym salonie numizmatycznym w Krakowie. Posiadamy długoletnie doświadczenie, a świat numizmatyki jest naszą pasją. Możecie Państwo liczyć na pełen profesjonalizm oraz rzetelność wykonanej wyceny, zarówno w przypadku pojedynczych egzemplarzy, jak i całych kolekcji monet. Wszystkie, dostępne w naszej ofercie monety, w tym także złote monety kolekcjonerskie, poddajemy fachowej kontroli, abyście Państwo mieli gwarancję ich rzeczywistej ważności. To, co nas wyróżnia to nie tylko szeroka wiedza z zakresu numizmatyki, ale i skrupulatność w podejmowanych wycenach. Dzięki wycenie zyskują Państwo wiedzę na temat wartości danej monety, dzięki czemu możliwa jest jej korzystna sprzedaż.

Jak dokonujemy wyceny monet?

Każda moneta jest wyjątkowa, mimo że z pozoru może wydawać się podobna do innych, dlatego wycena monet wymaga wiedzy i doświadczenia. W jej ramach mogą Państwo liczyć na potwierdzenie autentyczności oraz ocenę, z jakiego kruszcu została wykonana, z którego roku pochodzi oraz w jakim kraju była używana. Ponadto dokonujemy oceny stanu technicznego poszczególnych egzemplarzy i określamy ich rzadkość według powszechnie przyjętej skali. Dodatkowo mogą Państwo liczyć na kompleksowe oznaczanie rodzaju monet, ich kategoryzację wraz z odpowiednim zabezpieczeniem. Każdą monetę, którą wyceniamy, możemy na Państwa życzenie umieścić w specjalnym holderze, tzw. slabie, który zabezpieczy ją przed czynnikami zewnętrznymi oraz uszkodzeniami. Do określenia stanu zachowania monet wykorzystujemy powszechnie stosowaną skalę Sheldona. Monety oceniane są wg skali numerycznej od 1 do 70, gdzie 1 oznacza najniższą, natomiast 70 – najwyższą jakość. Warto dodać, że jedynie 30 z 70 liczb w danym zakresie wykorzystywanych jest do precyzyjnej oceny, w tym 11 (od 60 do 70) opisuje monety niewpuszczone do obiegu. Skala Sheldona umożliwia porównanie kilku, różnych okazów monet tego samego rodzaju oraz na tej podstawie przypisanie im wartości rynkowej.

Jeśli szukają Państwo wykwalifikowanych specjalistów w zakresie numizmatyki, to zapraszamy do odwiedzenia naszego krakowskiego salonu. Nasi specjaliści służą wiedzą i chętnie podejmą się profesjonalnej wyceny starych monet.

Kontakt
Dane firmy

Krakowski Salon Numizmatyczny Marek Trybulski

NIP 679 138 26 49, REGON 120157208

konto: PKO SA 17 1240 4650 1111 0010 5354 1012

Adres

ul. Wielopole 3, 31-072 Kraków

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 10:00 - 17:00

Kontakt

tel. 12 429 39 03

kom. 506 147 907

e-mail:

Sprawdź
facebookallegro

KSN Marek Trybulski

Marek Trybulski

Marek Trybulski

profesjonalny numizmatyk i grader

Telefon:

+48 12 429 39 03

506 147 907

E-mail:

Adres:

ul. Floriańska 40,

31-021 Kraków