Oferowane przez nas monety zabytkowe

Monety zabytkowe oraz kolekcjonerskie różnią się od siebie. Te pierwsze nierzadko pochodzą z dawnych czasów i kryją za sobą ciekawą historię, bowiem za monety zabytkowe uznaje się każde numizmaty sprzed 1945 roku. W naszym salonie numizmatycznym Gibon znajdą Państwo zabytkowe monety używane na przestrzeni wielu lat, a nawet wieków. Oferujemy zarówno skup, jak i sprzedaż monet zabytkowych. Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z profesjonalnej wyceny monet zabytkowych również srebrnych. Proponujemy Państwu pokaźny zbiór egzemplarzy pochodzących z różnych epok historycznych, krajów oraz wybitych w wielu mennicach polskich i zagranicznych. Dysponujemy monetami obiegowymi i próbnymi, wykonanymi różnymi technikami, z najwyższymi ocenami w skali Sheldona. Szczególnie popularne wśród pasjonatów numizmatyki są monety kolekcjonerskie ze stemplem lustrzanym. Każda z dostępnych w naszej ofercie monet posiada certyfikat jakości potwierdzający również jej autentyczność. Z pewnością każdy z Państwa odnajdzie u nas interesujący egzemplarz, a może i całą kolekcję.

Kompleksowe usługi numizmatyczne

Oprócz skupu i sprzedaży monet zabytkowych specjalizujemy się również w ich wycenie. Wymaga to nie lada wiedzy historycznej oraz doświadczenia. Jednak numizmatyka to nasza pasja a wiedza, którą posiadają nasi specjaliści jest usystematyzowana, co gwarantuje rzetelność wyceny. Dodatkowo proponujemy Państwu również ocenę autentyczności danej monety, co w obecnych czasach, gdy na rynku pojawia się wiele fałszywych egzemplarzy, jest bardzo istotne. Dzięki określeniu autentyczności oraz wartości danej monety zyskują Państwo rzetelną wiedzę na jej temat oraz poznają wartość całej kolekcji. Określenie autentyczności monety odbywa się między innymi poprzez sprawdzenie, czy:

  • rysunek na monecie odbiega od tego, który jest na oryginale;
  • moneta ma porowatą powierzchnię, niekiedy stanowiącą ślad po odlewie;
  • numizmat posiada sztuczną patynę, która ma ukryć rzeczywisty wiek monety.

Jest to jak widać czynność wymagająca doświadczenia i wiedzy. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przekazać Państwu jak najbardziej obszerne informacje odnośnie danego egzemplarza monety zabytkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą monet zabytkowych na sprzedaż. Natomiast zainteresowanych skupem, zachęcamy do odwiedzenia naszego salonu numizmatycznego w Krakowie.

Kontakt
Dane firmy

Krakowski Salon Numizmatyczny Marek Trybulski

NIP 679 138 26 49, REGON 120157208

konto: PKO SA 17 1240 4650 1111 0010 5354 1012

Adres

ul. Wielopole 3, 31-072 Kraków

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 10:00 - 17:00

Kontakt

tel. 12 429 39 03

kom. 506 147 907

e-mail:

Sprawdź
facebookallegro

KSN Marek Trybulski

Marek Trybulski

Marek Trybulski

profesjonalny numizmatyk i grader

Telefon:

+48 12 429 39 03

506 147 907

E-mail:

Adres:

ul. Floriańska 40,

31-021 Kraków